هوشمند سازی ساختمان BMS Smart Home

هوشمند سازی ساختمان BMS Smart Home ، زندگی در مُد هدایت خودکار است . پیشرفت روز افزون در عرصه صنعت هوشمندسازی ساختمان، آسایش و رفاه خانه را همراه با صرفه جویی در مصرف انرژی  به ارمغان آورده است.خانه ای که مانند یک خدمتکار تمامی سعی و تلاش خود را می کند تا بیشترین خدمت را برای شما انجام دهد و شما بیشترین لذت را از داشتن آن بچشید. خانه حضور شما را حس می کند ، تغییرات گرمایشی و سرمایشی را متوجه می شود ، علایق و سلایق شما را می داند و خود به صورت خودکار به عنوان دستیار شما فرامین لازم را به اثاثه خانه صادر می کند.

خانه هوشمند ، عادت سرمایی و گرمایی شما را خوب می شناسد و قبل از اینکه از سرما یا گرما کلافه شوید دمای مورد نظر شما را فراهم می سازد. این امکان باعث می شود تا وقتی در منزل نیستید انرژی با ارزش هدر نرود. پس ساختمان شما به نوعی صرفه جویی هم می کند. حتی می توانید میزان مصرف انرژی خود را مشاهده کنید و یا هنگامی که سیم کشی منزل شما دچار مشکل شود و بار اضافی وجود دارد از آن مطلع شوید.

کنترل از راه دور

در خانه هوشمند ساکنین قادر هستند تا بی نیاز از اینکه به اتاق یا فضای مورد نظر مراجعه کنندروشنایی آن مکان را به طرق مختلف و از راه دور کنترل نمایند. این بدین معناست که شما می توانید در پذیرائی باشید و چراغ های اتاق خواب خود را خاموش یا روشن نمائید.اگر موافقید کمی فاصله را بیشتر کنیم و به خارج منزل برویم. آیا باز هم می توانیم چراغ های منزل را بدون مراجعت به منزل کنترل کنیم؟! پاسخ مثبت است.

تفاوت اصلی خانه هوشمند با خانه های معمولی

هوشمند سازی ساختمان BMS Smart Home ، همه ی وسایل در خانه هوشمند به یکدیگر متصل هستند و با یک دستگاه مرکزی کنترل می شوند.

کنترل سرمایشی گرمایشی هوشمند، نورپردازی، لوازم، قفل ها و انواع مختلفی از دوربین مداربسته و مانتیورهایی که می توانند به خانه هوشمند و خودکار اضافه شوند از هر جای خانه و حتی دور از خانه قابل کنترل می باشند.

مزایای هوشمند سازی

* آسایش و رفاه :

سیستم هوشمند ساختمان، آسایش و رفاه را برای ساکنین خود به ارمغان می آورد لذا می توان امیدوار بود که در زندگی پرمشغله و مدرن امروزی، راه حلی مناسب جهت ایجاد راحتی بیشتر و سرعت بخشیدن به امور روزانه باشد.تا افراد وقت بیشتری برای تمرکز بر روی مسایل اصلی تر داشته باشند.

* کنترل مرکزی از راه دور :

خانه هوشمند دارای یک زیربنای ارتباطی پیشرفته است و که در آن کلیه سیستم های الکترومکانیکی ساختمان به صورت مرکزی مانیتور و کنترل می شوند و ساکنین این خانه ضمن استفاده از خدمات پیشرفته خانه هوشمند در مصرف انرژی صرفه جویی قابل ملاحظه ای کرده و لذت زندگی در یک خانه ای از آینده را نیز تجربه می کنند.

* بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی :

با سیستم کنترل هوشمند ساختمان می توان تا حدود % 50 در مصرف انرژی صرفه جویی کرد. یک سیستم هوشمند انرژی هایی که در ساعت اوج مصرف بیش از حد مصرف می شوند را مهار کرده و انرژی هایی را که در ساعات خالی از سکنه تلف می شوند را حذف می کند و همچنین از منابع طبیعی در کنار منابع مصنوعی در زمان مناسب به طور هوشمند استفاده می نماید.

* کنترل هوشمند روشنایی :

سیستم های روشنایی، سهم عمده ای از مصرف انرژی در یک ساختمان را شامل می شوند؛ در یک سیستم هوشمند ساختمان با بهره مندی از سنسورهای حرکتی، سنسورهای تشخیص نور محیط و نصب کلیدهای هوشمند علاوه بر امکان تنظیم میزان نوردهی محیط، مصرف انرژی تا حد چشم گیری کاهش می یابد.

* سیستم پرده برقی/ کرکره/ سایبان/درب هوشمند و اتوماتیک :

با استفاده از هوشمند سازی ساختمان BMS Smart Home ، می توان به راحتی انواع مدل های پرده برقی، کرکره و سایبان را به راحتی و با روش های مختلف کنترل نمود. شما با این سیستم می توانید با بهره گیری از کلیدهای هوشمند و صفحه نمایش لمسی در قالب های دستوری مختلف هم چون دستور مستقیم ، سناریو و یا حتی با گوشی هوشمند و وب از راه دور نیز آنها را کنترل نمایید. در سیستم هوشمند پرده برقی می توانند در صورت تمایل کاربر بصورت اتوماتیک در زمان های مختلف و یا تحت عواملی هم چون تمایز شدت نور داخل و خارج ساختمان و یا شدت گرمای محیط باز و بسته شوند بدون آنکه نیاز به صرف وقت و انرژی خاصی جهت مدیریت وضعیت پرده ها باشد.

* سرمایش و گرمایش هوشمند :

سرمایش و گرمایش هوشمند برای کنترل سیستم سرمایش و گرمایش که به وسیله دستگاه تهویه مطبوع انجام می پذیرد دمای پیش فرض توسط کاربرتنظیم گردیده دمای خواسته شده شروع به فعالیت می نماید. دراین حالت زمانی که دمای فضای مذکور به حد مطلوب رسید فرمان توقف فعالیت سیستم سرمایش و گرمایش توسط برنامه از پیش تعیین شده صادر می گرددکه منجر به کاهش مصرف انرژی می انجامد.

* دوربین مداربسته  و سیستم کنترل امنیتی و حفاظتی :

دوربین مداربسته برقراری ایمنی و امنیت در یک ساختمان مسکونی همواره یکی از دغدغه های ساکنین بوده است. در یک خانه هوشمند علاوه بر سیستم های پسیو نظیر آژیرها و زنگ های هشدار، سنسورهای حضور، سنسورهای تشخیص شکسته شدن شیشه و سنسورهای درب و پنجره، سیستم های اکتیوی نظیر شبیه سازی حضور نیز در بحث سیستم امنیتی وجود دارند.

* اعلام و اطفاء حریق :

اعلام و اطفاء حریق  امروزه از سیستم ها ی اعلام حریق به طور گسترده در ساختمان ها و اماکن مسکونی و صنعتی استفاده می شود تا خسارت های ناشی از حریق را به حداقل برسانند و همچنین برای اطلاع دادن به ساکنین ساختمان در مواقع بروز حریق از این سیستم ها استفاده می شود تا حدالامکان از تلفات جانی جلوگیری شود. برای تشخیص حریق از اثرات سه گانه آن یعنی دود و حرارت و شعله استفاده می شود.

* اتوماسیون فضای سبز ، باغچه :

اتوماسیون باغچه و فضای سبز، هوشمند سازی فضای سبز دیگر نگران آبیاری باغچه خود نباشید در سیستم خانه هوشمند باغچه شما قابل برنامه ریزی هست طوری که این سیستم به نوع گیاهان شما حساس باشد و آداب نگهداری هر گیاهی را به صورت جداگانه رعایت کند . بعضی گیاهان را صبح آبیاری کند بعضی را بعد از ظهر نیم ساعت آبیاری کند و بعضی را فقط مرطوب نگه دارد.

* سیستم هوشمند تجهیزات صوتی وتصویری :

در خانه هوشمند دیگر نیازی به استفاده از ریموت IR جهت روشن و خاموش نمودن تلویزیون ها و LCD ها و یا اسپلیت ها نخواهیم داشت. این قابلیت در سیستم هوشمند وجود دارد که می توان کدهای ریموت های کنترلی مختلف را به کلیدهای هوشمند انتقال داد و تغییرات هریک از دستگاه ها را از هرکلید در هر فضا اعمال نمود ویا در سطح بالاتر، شما می توانید با استفاده از صفحه نمایش لمسی های پرتابل و تبلتها کلیه ریموت های وسایل الکترونیکی مورد استفاده خود را به صورت یکجا در اختیار داشته و تنها با یک کلیک به مدیریت هریک از آن وسایل بپردازید.